logo
logo
وام فوری

نحوه دریافت انواع وام فوری

وام فوری، به اقدامی اطلاق می‌شود که در طی ۲ تا ۴ روز به افراد ارائه می‌شود و شرایط آن شامل عدم نیاز به ضامن، پرداخت در یک روز و ارائه سفته می‌باشد. در برخی موارد، اخذ این نوع تسهیلات از طریق سپرده‌گذاری نیز ممکن است. نرخ سود این تسهیلات معمولاً بین ۲ تا ۲۳ درصد متغیر است.

وام فوری یا تسهیلات فوری به اقدامی اشاره دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در برخی موارد بدون نیاز به سپرده‌گذاری، به افراد اعطا می‌شود. این امکان از طریق مراکز مالی مختلفی از جمله بانک‌های ملی، بانک‌های ملت، بانک تجارت و دیگر موارد در دسترس است. افراد در صورت نیاز فوری به کمک مالی و در کمتر از یک هفته برای دریافت وام فوری درخواست می‌دهند.

این نوع وام فوری عموماً برای مواردی مانند ازدواج، درمان یا خرید مسکن و کالاهای خاص اعطا می‌شود و معمولاً نیاز به ارائه پیش‌فاکتور کالا دارد. دریافت بدون ضامن، پرداخت در یک روز و ارائه سفته و همچنین شناخت نحوه محاسبه سود از جمله موارد حیاتی است که در اخذ وام فوری تاثیرگذار است.

در این مقاله، به بررسی مفهوم وام فوری پرداخته شده و انواع، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن توضیح داده شده است. خوانندگان از طریق مطالعه این مقاله، با روند ثبت نام و دریافت وام بدون ضامن، پرداخت یک روزه و ارائه سفته آشنا می‌شوند و اطلاعاتی درباره دریافت بدون سپرده و نحوه محاسبه سود به دست می‌آورند. همچنین نحوه اخذ تسهیلات برای بانوان و روش‌های بازپرداخت آن به طور جامع تشریح شده است.

 

وام فوری یعنی چه؟

 

دریافت تسهیلات از اکثر بانک‌ها ممکن است به مدتی طولانی کشیده و فرآیند ثبت‌نام و دریافت پاسخ از کارشناسان ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. همچنین برای دریافت برخی از کمک‌های مالی، افراد ممکن است مدتی مشخصی را در سپرده‌گذاری نیاز داشته باشند و قادر به دریافت تسهیلات در اسرع وقت نباشند. گاهی افراد ممکن است به طور فوری به وجه نقد نیاز داشته باشند و قادر به طی کردن مراحل نسبتاً طولانی برای درخواست وام نباشند. به همین دلیل، بیشتر بانک‌ها به افرادی که شرایط لازم برای درخواست وام فوری را دارند، اجازه می‌دهند.

این نوع تسهیلات معمولاً در بازه زمانی ۲ الی ۴ روزه به افراد اعطا می‌شود و امکان دریافت آن بدون نیاز به ضامن، در یک روز و با ارائه سفته نیز وجود دارد. افراد می‌توانند ابتدا بانک مورد نظر خود را برای دریافت خدمات انتخاب کرده و پس از بررسی شرایط و نحوه محاسبه سود، برای ثبت درخواست اقدام کنند.

وام فوری بیشتر برای مواردی مانند درمان، ازدواج، خرید خانه و کالاهای خاص به افراد اعطا می‌شود. متقاضیان برای دریافت آن باید فاقد چک برگشتی یا بدهی به بانک به حساب بیایند. بانک‌هایی مانند بانک صادرات، بانک رفاه و بانک صادرات اینگونه خدمات را به اشخاص ارائه می‌دهند و شرایط دریافت وام نقد را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم می‌کنند.

از انواع این تسهیلات می‌توان به کمک‌هزینه خرید کالاهای خاص، تسهیلات بدون نیاز به سپرده‌گذاری، کمک‌هزینه بدون ضامن و تسهیلات با ضمانت سند ملک و خودرو یا سفته‌گذاری اشاره کرد.

 

انواع وام فوری

بررسی انواع وام بانکی فوری منجر به انتخاب بهترین نوع تسهیلات می‌شود و افراد پس از آشنایی با نحوه دریافت بدون ضامن، یک روزه و با سفته می‌توانند در اسرع وقت برای اخذ وجه نقد از مرکز مالی ارائه دهنده خدمات اقدام کنند. در ادامه، لیست انواع وام فوری آورده شده و جزئیات هر یک از موارد شرح داده شده است:

 

 • وام فوری خرید کالای خاص: برخی از بانک‌ها تنها به اشخاصی وام فوری اعطا می‌کنند که پیش‌فاکتور خرید کالاهای خاصی مانند تلویزیون را ارائه داده و ثابت کنند که از تسهیلات برای خرید کالا استفاده خواهند کرد.

 

 • وام فوری بدون سپرده: برخی از بانک‌ها شرط سپرده‌گذاری را برای اعطای وام فوری لحاظ نمی‌کنند و به متقاضیان بدون هیچ گونه سابقه سپرده‌گذاری وجه نقد اعطا می‌کنند.

 

 • وام فوری از طریق سپرده‌گذاری: بانک‌های مختلف مانند بانک سپه به افرادی که مدت زمان معینی در بانک سپرده‌گذاری کرده باشند، تسهیلات ارائه می‌دهند و در مواردی شرط مسدودی سپرده نیز وجود دارد. مسدودی سپرده به این معناست که مبلغ مربوطه به عنوان ضمانت در نزد بانک باقی می‌ماند و تا پایان بازپرداخت به متقاضی برگردانده نمی‌شود. 
 • وام فوری بدون ضامن: برخی افراد زمان کافی برای پیدا کردن ضامن برای درخواست وام فوری را ندارند یا شخص مناسبی را نمی‌شناسند. به همین دلیل، برای حقوق‌بگیران رسمی که به عنوان کارمند دولت درآمد دارند، امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن وجود دارد.

 

 • وام فوری از طریق سند ملک و خودرو: افرادی که نیاز به وام فوری دارند، می‌توانند با ارائه سند خانه یا خودرو به عنوان ضمانت به بانک مراجعه کنند. پس از پرداخت اقساط، امکان بازگرداندن سند به دست آید. همچنین، برخی بانک‌ها امکان استفاده از طلا به عنوان ضمانت را نیز ارائه می‌دهند.

 

 • وام فوری با سفته: برخی بانک‌ها برای اعطای وام فوری از متقاضیان شرط سفته‌گذاری را می‌گیرند. مبلغ سفته بر اساس میزان تسهیلات درخواستی تعیین می‌شود و در هر مرکز مالی متغیر است.

 

 1. انواع وام فوری می‌توانند بر اساس نحوه محاسبه سود، به دسته‌های مختلفی تقسیم شوند. در این زمینه، مراکز مالی مختلف ممکن است متغیرهای مختلفی را در نظر بگیرند. برخی بانک‌ها تسهیلات را با نرخ سود زیر ۵ درصد ارائه می‌دهند، در حالی که بانک‌های دیگر ممکن است نرخ سود بالاتری حدود ۱۵ درصد یا بیشتر داشته باشند. میزان وام و مدت زمان بازپرداخت نیز از جمله عوامل مهم در انتخاب بهترین نوع کمک‌هزینه است که برای دریافت اطلاعات دقیق، بهتر است با بانک مورد نظر تماس بگیرید.

 

 1. پس از بررسی انواع وام فوری، لازم است بیان شود که بهترین نوع برای هر فردی متفاوت است و باید بر اساس شرایط و نیازهای هر فرد تصمیم گرفته شود. به عنوان مثال، شخصی که هنوز هیچ سپرده‌ای در بانک ندارد، قطعاً نمی‌تواند تسهیلات بدون سپرده را دریافت کند، اما می‌تواند از طریق راه‌های دیگر مانند ارائه سفته به موفقیت در دریافت وام نقد دست یابد. 

چگونه می توانیم وام فوری را دریافت کنیم ؟

شرایط دریافت وام فوری بستگی به میزان تسهیلات مورد نیاز دارد و برای دریافت وام بدون نیاز به ضامن، یک روزه و با سفته، شرایط متفاوتی وجود دارد. ابتدا افراد می‌توانند بانک مورد نظر و نوع کمک‌هزینه را انتخاب کرده و سپس از طریق سایت مرکز مالی شرایط را جویا شوند. لیست کلی شرایط دریافت تسهیلات در زیر آمده است:

 

 1. فرد نباید سابقه بدهی به بانک داشته و وام تسویه نشده داشته باشد.
 2. برخی بانک‌ها شرط سپرده‌گذاری و مسدودی آن را برای تسهیلات اعمال می‌کنند.
 3. متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.
 4. ضامن افراد باید فیش حقوقی داشته یا کسب و کار آن‌ها مورد تایید باشد.
 5. متقاضی باید فاقد سابقه چک برگشتی باشد و اعتبار او در بانک بالا باشد.
 6. برای دریافت برخی از انواع وام فوری، فرد باید قصد خرید کالا داشته باشد.
 7. افراد در صورت نداشتن ضامن باید کارمند رسمی باشند و مدارک استخدام رسمی دولتی خود را ارائه دهند.
 8. میزان سپرده یا سفته توسط بانک مشخص می‌شود و متفاوت است.

 

افراد باید توجه داشته باشند که شرایط ذکر شده به طور کلی بیان شده‌اند و ممکن است هر بانکی برای اعطای هر نوع وام فوری، شرایط خاص خود را اعمال کند. به عنوان مثال، بانک ملت تنها به افرادی وام فوری برای خرید کالا اعطا می‌کند که قصد خرید از فروشگاه‌های مشخصی را داشته و مدارک مورد نیاز را نیز به بانک ارائه دهند.

 

یکی از عوامل مؤثر در دریافت وام فوری، رتبه اعتباری افراد است. این رتبه بر اساس سوابق آن‌ها در بانک‌ها تعیین می‌شود و افرادی که رتبه‌های A، B یا C را دارند، فرصت بیشتری برای دریافت وام از مراکز مالی دارند. نحوه محاسبه سود نیز در هر مرکز مالی متفاوت است و به میزان و مدت زمان بازپرداخت وام بستگی دارد.

برای دریافت وام فوری، مدارک مورد نیاز می‌تواند بسیار متنوع باشد، زیرا امکان دریافت این وام‌ها به صورت بدون ضامن، یک روزه و با سفته وجود دارد. هر فرد بسته به نوع وامی که می‌خواهد درخواست کند، نیاز به مدارک خاصی دارد. به عنوان مثال، افرادی که از طریق سفته می‌خواهند وام دریافت کنند، باید مراحل سفته‌گذاری را انجام دهند، در حالی که افرادی که از طریق سپرده‌گذاری تسهیلات را می‌خواهند، نیاز به ارائه مدارکی دارند که نشان دهنده سابقه سپرده‌گذاری آن‌ها است.

 

مدارک لازم برای دریافت وام فوری به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود، از جمله موارد هویتی، مدارک ضامن، و مدارکی که نشان دهنده هدف از درخواست وام هستند. آشنایی با این مدارک به نفع درخواست‌کنندگان است. افراد می‌توانند لیست دقیق مدارک مورد نیاز و شرایط وام‌دهی را از بانک‌ها دریافت کنند. در جدول زیر، لیست کلی مدارک لازم برای دریافت وام فوری آمده است:

 •  دسته‌بندی مدارک مدارک لازم                                           

.۱ موارد هویتی: کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت و …                

.۲ مدارک ضامن:  فیش حقوقی، مجوزهای کسب و کار و …       

 1. مدارک دال بر هدف:  پیش‌فاکتور خرید، سند خودرو و مسکن و …        

لیست کامل مدارک برای دریافت وام فوری 

 1. شناسنامه و کارت ملی همراه با کپی آن ها
 2. فیش حقوقی متقاضیان 
 3. پیش فاکتور خرید کالا
 4. فرم درخواست 
 5. نامه کسر از حقوق
 6. مدارک هویتی ضامن و فیش حقوقی یا پروانه کسب و کار 
 7. مدارک مربوط به سپرده گذاری یا سفته 
 8. سند شش دانگ ملک یا خودرو به عنوان ضمانت که سند ملک غالبا نباید در رهن باشد.
 9. موارد دال بر نداشتن سابقه بدهی و تسهیلات تسویه نشده 
 10. چک صیادی

توجه داشته باشید که تمامی مدارکی که برای دریافت وام فوری ذکر شده، ممکن است لازم نباشد و هر بانکی برخی از مدارک را ضروری می‌داند. به عنوان مثال، برای درخواست وام خرید کالا از بانک ملی، ارائه پیش‌فاکتور خرید الزامی است. اما برای دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیونی از مرکز مالی ملت، فقط ارائه سند شش دانگ کافی است و نیازی به معرفی ضامن یا سپرده‌گذاری ندارید.

 

موضوعات